Znakowanie powierzchni

Przemysłowe oznakowanie poziome, czyli malowanie linii i pasów pomaga zwiększyć bezpieczeństwo w dużych miejscach pracy: halach produkcyjnych, magazynach, parkingach wielopoziomowych.
Zajmujemy się zarówno wyznaczaniem nowych linii, odświeżaniem i konserwacją linii już istniejących jak i usuwaniem starego oznakowania.

Przed naniesieniem nowych linii powierzchnia, na której ma powstać oznakowanie jest dokładnie oczyszczana i odtłuszczana przez użycie specjalnych środków chemicznych. Zwiększa to ich trwałość i wytrzymałość.

Do malowania linii używamy farb chlorokauczukowych, chemoutwardzalnych, akrylowych drogowych, które posiadają doskonałe właściwości antypoślizgowe, są trwałe i bardzo dobrze widoczne na jezdni. Oferujemy linie w każdym kolorze z palety RAL.
Farby nanosimy specjalnym wałkiem lub maszynowo na większych powierzchniach.

Zużyte oznakowanie usuwamy dwiema metodami w zależności od potrzeby:

  • chemicznie bez ingerencji w strukturę posadzki,
  • mechanicznie przez ścieranie, szlifowanie powierzchni. Zlecenie wykonujemy na podstawie projektu przekazanego nam przez klienta.

Projekt ten powinien zawierać:

  • określenie koloru, szerokości linii oraz plan wyznaczający ich przebieg.

Oferujemy także sporządzenie projektu przez naszych pracowników.
W czasie wykonywania robót powierzchnia pozostaje wyłączona z ruchu przez odgrodzenie jej pachołkami ostrzegawczymi.
Optymalny czas schnięcia linii wynosi 12 h.

Wyznaczanie pól w tym:

  • miejsc składowych,
  • pól odkładczych,
  • miejsc paletowych,
  • boisk na halach sportowych i na zewnątrz.

Wyznaczenie pól ułatwia organizację pracy w dużych obiektach przemysłowych i innych przestrzeniach.

Na życzenie klienta wykonujemy numerację wyznaczonych pól, umieszczamy gotowe piktogramy lub inne znaki specjalnie zaprojektowane przez naszych grafików według potrzeb klienta. Powierzchnie przeznaczone do malowania oczyszczamy i odtłuszczamy specjalnymi środkami chemicznymi.
W zależności od rodzaju podłoża stosujemy najbardziej odpowiednie farby, które zapewniają długotrwałą i odporną na ścieranie powłokę. Dokładne wytyczne odnośnie wykonania usługi ustalane są na podstawie przekazanego nam projektu lub po jego wykonaniu przez naszą firmę i zatwierdzeniu przez klienta.

Dbając o kompleksowość naszych usług podejmujemy niemalże każde wyzwanie korzystając z eksperckiej wiedzy i doświadczenia naszych współpracowników.